Hakkımızda

Hakkımızda

Hikayemiz

2023’te, Suriye ve Türkiye yıkıcı bir depremle sarsıldığında insani yardım aktivistleri ve çalışanlarından oluşan ekibimiz ile birlikte afetten etkilenenlerin yaşam koşullarını iyileştirmek için yardımlar sağlayarak ve sürdürülebilir çözümler uygulayarak anında harekete geçtik.

Böylece hem mültecilere hem de Türk toplumuna fayda sağlayan programlar uygulayarak bireylerin yaşamlarını iyileştirme misyonuyla hiçbir şekilde çıkar gözetmeyen,Türkiye merkezli bir yardım kuruluşu olan Insanca’yı kurduk.

Şu anda Türkiye, Filistin, Yemen, Pakistan olmak üzere sekiz farklı ülkede faaliyet göstermekteyiz.

Görevimiz

Kriz durumlarından etkilenen toplulukların hayatta kalmaları, iyileşmeleri, daha iyi bir gelecek inşa etmeleri ve güçlenmeleri için insani yardım, kalkınma ve barış inşası faaliyetlerinde bulunmak suretiyle harekete geçerek acil durumlarda kritik ihtiyaçları temin etmek.

 

 

 

Çalışma Kapsamımız

Çalışmalarımız, hem insani yardımı hem de sürdürülebilir kalkınma çözümlerinin uygulanmasını kapsayan bütüncül bir yaklaşım izlemektedir. Böyle bir yaklaşımı benimseyerek toplulukları güçlendirmeyi ve kendi kendine yetebilirlik kapasitelerini geliştirmeyi amaçlıyoruz.

 

 

 

Değerlerimiz

Gayemiz İnsanlığa Faydalı Olmaktır
Yardıma muhtaç insanların desteklenmesi gerektiğine inanıyoruz. İnsanların hayatlarını iyileştirmek ve kurtarmak bizim temel motivasyonumuzdur.

Hayatı daha iyi kıl
Nihayetinde işimiz, bütünsel anlamda hayatı, çevre dahil herkes ve her şey için daha iyi hale getirmektir.

Cömertlik
“Cömert”’ bir insan olmak, mükemmellik için çabalarken dayanıklılık sergilemek, ayrıca iyimserlik ve güvenle hareket etmek demektir.

Omuz Omuza
Ekip çalışması, işimizin başarıya ulaşmasının temelinde yatmaktadır.

Yönetim Kurulu

ELFATIH IBRAHIM
BAŞKAN
WASSIM KHMAJA
BAŞKAN YARDIMCISI
YASER ALSAYED OMAR
YÖNETİM KURULU ÜYESİ

Bize Ulaşın