Zekat

Zekat

Kritik İhtiyaçlar İçin Sizin Desteğiniz

Paylaşma ruhunu benimseyerek zekat katkılarınızla ekonomik adaleti sağlayın. Yoksulluğu hafifleterek ve toplumsal uyumu teşvik ederek hayati kaynaklara erişimin önündeki engelleri kaldırın.

Fitre Zekâtı

Zekât, acı ve ihtiyacın hüküm sürdüğü bu dünyada yoksullukla mücadele eden insanların yüklerini hafifletmek için güçlü bir araçtır. Yoksulluk, açlık, yaşam yerinden edilme ve yaşanılan çeşitli krizler, sayısız bireyi ve topluluğu çaresiz durumda bırakıyor.

 Birçok çocuk ve genç, kaliteli eğitime erişimde engellerle karşılaşmaktadır. Sınırlı okul alanları, yetersiz öğretmen nicelik ve niteliği, aşırı kalabalık sınıflar, öğrencilerin kendilerini derslere yeterince vermemesine ve ifade edememesine yol açmaktadır. 

Bağışınız Nasıl Fark Yaratır?

Zekâtlarımızı anlamlı girişimlere yönlendirerek gıda güvenliği, geçim, eğitim, koruma, sağlık, beslenme, su, temizlik ve hijyen dahil olmak üzere farklı insani yardım projeleri aracılığıyla en savunmasız kişilerin yaşamlarında önemli bir fark yaratabiliriz.

Kalıcı Bir Etki Yarat

Sıkça Sorulanlar

Bağışımız Nasıl Fark Yaratır?

Bağışınız, ihtiyaç sahibi çocukların eğitimine ve refahına doğrudan katkı sağlar. Katkılarınız, aşağıdakileri içeren girişimleri destekleyecektir:

Nasıl Bağışlayabilirim?

Banka uygulamalarınızdan bankamıza havale yaparak veya sitemizden online olarak İnsanca Yardım Vakfına bağış yapabilirsiniz.

Bağışlar Hangi Ülkeye Gidecek ?

Bağışlarınız temel olarak Türkiye içindki bulunan öğrencilere dağıtılacaktır.

Bize Yardımcı Ol